Zajęcia plastyczne


Plan zajęć

Poniedziałek

17.00-19.00 młodsza grupa szkolna (7 - 9 lat)
19.00-21.00 rysunek i malarstwo dla dorosłych

Wtorek

16.30 – 17.30 młodsza grupa przedszkolna (4 - 5 lat)
17.30 – 19.00 starsza grupa przedszkolna / dzieci z zerówki (5 - 7 lat)

Środa

17.00 – 19.00 starsza grupa szkolna (10 - 13 lat)

Czwartek

16.00 – 18.00 starsza grupa szkolna (10 - 13 lat)
18.00 – 20.00 rysunek i malarstwo dla młodzieży (od lat 13)

Piątek

15.30 - 17.00 starsza grupa przedszkolna / dzieci z zerówki (5 - 7 lat)
17.00 – 19.00 starsza grupa szkolna (8 - 12 lat)

Sobota

10.00 – 12.00 młodsza grupa szkolna (7 - 9 lat)
12.00 – 14.00 starsza grupa szkolna (10 - 13 lat)Zajęcia w POLU WIDZENIA prowadzone są w niewielkich grupach.

Zajęcia koncentrują się na rozwijaniu wyobraźni i wrażliwości artystycznej, wprowadzają w świat sztuk wizualnych. Uczestnicy zajęć rozwijają swoje umiejętności posługiwania się różnymi technikami malarskimi i rysunkowymi, uczą się obserwacji natury i zapoznają z podstawowymi zasadami kompozycji, budowy obrazu. Dzieci i młodzież rozwijają umiejętności także poprzez studia martwej natury, pracę z modelem, działania przestrzenne.

W POLU WIDZENIA uczymy patrzenia - dostrzegania szczegółów, harmonii i kontrastów. Jesteśmy przekonani, ze wrażliwość na sztukę, wnikliwa obserwacja rzeczywistości, umiejętność syntezy i analizy, eksperymentowanie, otwartość są niezbędne do aktywnego uczestniczenia we współczesnym świecie. Przedstawiamy naszym uczniom dokonania artystów, zarówno dawnych mistrzów, jak i współczesnych twórców oraz objaśniamy problemy malarskie czy kompozycyjne na przykładzie największych dzieł z historii sztuki, dostępnych w albumach naszego księgozbioru.Prowadzące zajęcia:

Olga Lubacz
Współzałożycielka Fundacji Pole Widzenia oraz Studia Sztuki Pole Widzenia. Współautorka projektów realizowanych przez fundację. Malarka, uczestniczka wystaw zbiorowych i indywidualnych. Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz dwuletniego Studium Pedagogicznego. Pracuje z dziećmi i młodzieżą od 2002 roku. Instruktorka zajęć plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury.
http://www.olgalubacz.com

Dorota Ambicka-Ekiert
Absolwentka Wydziału Wychowania Plastycznego na Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz Podyplomowych Studiów Edukacji Niezależnej na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła dwuletni Kurs Rękodzieła Artystycznego (ceramika, witraż, tkactwo, plecionkarstwo, rzeźba, haft, koronka). Pisze, rysuje,maluje https://www.facebook.com/butikbu Pracuje z dziećmi w Przedszkolu Integracyjnym.

Berenika Kowalska
Absolwentka wydziału malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych oraz Otwartej Pracowni Projektowania Mody w Krakowie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz tkaniną artystyczną. http://www.berenikakowalska.com Uczestniczyła w wielu wystawach artystycznych w kraju i za granicą, reprezentowała m.in. Polskę na Europejskim Biennale Sztuki Młodych. Od lat oprócz malowania zajmuje się pedagogiką prowadząc zajęcia artystyczne dla najmłodszych, oraz będąc wychowawcą kolonijnym na obozach malarskich. Pragnie rozwijać w dzieciach twórcze i indywidualne myślenie, namawiać do eksperymentów i dobrej zabawy.

Karolina Jarosławska
absolwentka Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Wydziału Historii na Uniwersytecie Gdańskim.Współtworzy grupę Painthouse, z którą w 2010 roku założyła Stowarzyszenie Twórców Hokuspokus. Na warszawskiej Pradze prowadzi przestrzeń twórczą 81°, gdzie organizuje wystawy, wernisaże oraz prowadzi działalność edukacyjną w dziedzinie sztuki.